« Úvod | Mateřská dovolená? »

Co si maminy navzájem říkají a co si přitom doopravdy myslí


Existuje několik typů maminovských rozprav.
1. Když se potkají dvě „kamarádky“, co se ve skutečnosti nesnáší
2. Když se potkají dvě navzájem cizí maminy
3. Když se potkají dvě opravdové kamarádky

Všechny typy rozhovorů mají jedno společné. Jsou založené na banálních otázkách typu: „Tak jak v noci spinkáte?“ nebo „Vy už máte tři zoubky, jo??“, přičemž V DUCHU kriticky porovnáváte její a vaše děti, jejich chování, dovednosti, vzhled a také vzhled oné maminy („...TAKY má pytle pod očima, uf..“). Tohle samozřejmě neplatí pro typ rozhovoru č.3, protože opravdové maminy-kamarádky si úspěšné shazování poporodních kil vzájemně PŘEJÍ, nad novou dovedností jejích ratolestí UPŘÍMNĚ jásají a při plačtivému růstu dětských zoubků s nimi bolestně soucítí.

1. Když se potkají dvě „kamarádky“, co se ve skutečnosti nesnáší (a co si doopravdy myslí)
„Jé, ahoj, vy už jste veliký!“ (Šmarjá, je to kluk, nebo holčička?! To miluju, tyhle antigenderový matky! Holky nosí náušnice a dlouhý vlasy, kluci zase modrý tričko s bagrem! Hotovo.)
„Ty už máš dvě děti??“ (Nó super, takže k celkovému skóre ti krom bodů ze základky za pětky prsa, jedničky z chemie a kluka z devítky ještě připočtem bod za rychlejší plození potomků..)
„Vypadáš unaveně..“ (Jako cože? V kočáru sotva roční dítě a KDE MÁ břicho, zadek, stehna… To je teda nechutný! Ale na hlavě má ovšem PŘÍŠERNÝ peroxidový odrosty… Tady ti ta chemie nějak pokulhává, hehe.)
„Maruško?? Vypadáš fakt bezvadně po těch dětech, ani bych tě nepoznala!“ (Mamama Máňa má špeky, máá.. Tak tohle musim rychle zavolat ségře!)
„Ahóój, promiň, pospícháme na bus!“ (Šmarjá, už takhle mám dnešek posraným navrch, a ty a tvoje uřvaný děti jste jediná pohroma, kterou můžu dneska odvrátit..)
„Páni, vy už takhle ťapete? A kolik že jí je? TŘINÁCT měsíců??! A taky už umí na nočník?! A spí CELOU noc??!“ (Takže ode dneška doma zavádíme tvrdej výcvikovej režim, potomci moji drazí! A pokud nechcete mít maminku depresačku, tak už s tetou Máňou na pískoviště chodit nebudeme, nene..)

2. Když se potkají dvě navzájem cizí maminy
„Máte krásnou holčičku. A ty oči!“ (Roztomilá je, ale malinko šilháme, ne?)
„Jů, a jakou má sukýnku, Zara je kvalita!“ (Správně koukáš, taky máme svetřík ze Zary...nikdo ale nemusí vědět, že jsem ho klofla za stopáďo na Mimibazaru..)
„Ano, taky se dětem snažím vařit zdravě. Dneska máme tempeh se sladkokyselou omáčkou s biobulgurem a bezlepkový mrvový jahelník a čerstvou šťávu z biořepy.“ (Tak dneska to samozřejmě jistí sekaná ze včerejška a džus v akci z Lidlu..)
„Máte pravdu, ty děti jsou dnes hrozně zmlsané..“ (Snad není vidět šňůrka od figurky z vánoční kolekce, co Matesovi čouhá z kapsy….PROBOHA, papulu má celou od čokolády, padáme odsud!)

:-)

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se