« Úvod | SPIKNUTÍ aneb domácí v... »

Rychlovka


Budeme tomu říkat "rychlovka" neboli briefs. Krátké depeše z místa činu. Článek by byl dlouhý, věta příliš krátká. Zaznamenání si okamžiku během dne, krátkého, vtipného, výstižného. Briefs.
Takže první rychlovka.

Děti spí. (Věta, která rozdmýchává peklo, která nutí hory růst) DOBŘE! JÁ lezu do vany. Je plná až po odtokovou jímku. Z jasmínově vonící hladiny stoupá pára. Namočím palec u nohy, voda je skoro vroucí, jdu tam! Po pěti týdnech si to jdu užít! Nořím se až po krk a beru do ruky tlustý svazek Dostojevskiho (oukej, tak Pestrý svět...). Fotka Lucie Borhyové a titulek"Péče o dvě děti ji vyčerpává" . AMATÉRKA! S chutí začínám listovat...

"Kuc kuc......kuc kuc......uuuééééé. Do pr.... Mrštím časopisem ke stropu, hrabu se z vany, omráčená jasmínovou vůní.. hledám suchou osušku (proč ti kluci vždycky zamokří deset ručníků, proč???). Mokrá a neoblečená (a bez brýlí) se potácím z koupelny do ložnice, odkud se ozývá dávení a pláč. Tiším dcerku v náručí. Kašle. Zvrací. Mně na ramena, záda.. Pláč po čtvrt hodině ustává. Klepu kosu. Pokládám usoplené dítě do postýlky, překračuju loužičku ze zvratků na koberci a plížím se do koupelny. Ve vaně plavou cucky Pestrého světa. Borhyová na mě zírá jedním okem zpod žluté gumové kačenky. Chápu tě, holka, dodávám v duchu a nořím se do studené vody. Smeju zbytky zvratků, vyždímám brakovou literaturu a tvářím se, že jsem si to dokonale užila.. :-)

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se