« Úvod | Rychlovka psí »

Kosmetický saloon


Dneska ráno jsem byla v kosmeťáku. Fakt! Bylo všechno. Pleťová maska, vlasový zábal, zábal na ruce. Jediný háček spočíval v tom, že to bylo v sedm ráno a že všechny tyhle procedury si užívala má dcerka.
Určitě znáte tu situaci, kdy potřebujete rychle zabavit jedno dítě a věnovat se druhému, které se hlasitě a netrpělivě něčeho dožaduje. „Dej mi mamí prosím už konečně něco k snídani!“ Například.
U nás na zabavení dítěte funguje jídlo. Takže posadím Zuzanku do židličky a do ruky vmáčknu něco k jídlu, ale pozor, musí to být potravina, která splňuje tři podmínky (adekvátní pro desetiměsíční dítě):
1) musí to dítěti chutnat
2) musí to umět strčit do pusy a ukousnout
3) nesmí se danou potravinou zadusit (než stihnu udělat „už konečně tu snídani“)

Banán. BINGO!

No jo, ale na čtvrtou a zásadní podmínku jsem dnes ráno jaksi zapomněla…. 4) jídlo se nesmí patlat.
Banán, lehce dožluta vyzrálý, je na patlání ideální. Zuzanka ho půlku ukousla a druhou sevřela v pěstičce a řádně do ní zabořila prstíčky. Banánová kejda jí NEUVĚŘITELNĚ zajímavě protéká mezi sevřenými prsty. Rozevře pěstičku... A JDE SE NA TO! Část rozmázne po tvářích, PLESK. Část si vetře do vlásků, PLESK (zvuk je opravdu pleskavý, ještě tolik vlasů nemá…). Zbytek putuje střídavě na tričko, na židličku a na zem, PLESK. Celá tahle procedura trvá zhruba třicet vteřin. Následný úklid, včetně převlečení, asi deset minut. Ale víte co? Účel tenhle banánový kosměťák splnil. STIHLA JSEM udělat Matějovi snídani, než mi zbořil kuchyň. Chlapi, když jsou hladoví, jsou prostě na zabití v jakémkoli věku!

Á propos, kosmetický saloon. Naposledy jsem byla na kosmetice tak dávno, že ten salon už zkrachoval a na jeho místě je celkem prosperující restaurace. A individuální domácí péče? Když jsem šla s kamarádkou na kafe, chtěla jsem si namalovat aspoň oči. NĚKDE mám přece úplně novou řasenku. Po otevření zjistím, že je úplně vyschlá. Pátrám v paměti, kdy naposledy jsem ji použila. Štědrý den se zdá být docela nedávno… Co tam máme dále? Krém pro věkovou kategorii 30+. Vyvolává ve mně smíšené pocity. Na jednu stranu pociťuji zadostiučinění, že si aspoň jednou za tři dny něco plácnu na obličej. Na druhou stranu lehký neklid z toho „plus“… No dále, žiletkou by se už neoholil ani ježek, a navíc je zima, čili mým vytahaným superpohodlným teplákám může být úplně jedno, co je pod nimi. A vlasy? Jsem ráda, že jsou odrosty do půli hlavy „legalizované“ jako supermoderní hombre-styl. Jak tak o tom přemýšlím, budu se sebou muset něco udělat, než mě manžel jednoho soudného dne při návratu z práce pozdraví „Ahoj, Karle!“.

:-)

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se